شرکت سایمان مهر آریا

 نگاهی به ماکت تویوتا GT86 اتوآرت، جذاب ژاپنی تقسیم بر 18!

 

تویوتا GT86 یک کوپه جذاب و دوست داشتنی از شرکت تویوتاست که در همکاری نزدیک با سوبارو به تولید رسیده است. در حقیقت تویوتا GT86 و سوبارو BRZ ، هر دو یک خودرو هستند که با نشان تجاری مختلف به تولید می‌رسند. سوبارو در ازای تزریق سرمایه از سوی تویوتا، امتیاز تولید این خودرو را به نسبت 10 به یک، در اختیار تویوتا قرار داد. به این معنی که به ازای هر ده دستگاه تویوتا GT86، یک دستگاه سوبارو BRZ تولید می‌شود. این خودرو از سال 2013 میلادی در بازار جهان و ایران حضور دارد و همانند تویوتا سلیکا یا تویوتا سوپرا، تبدیل به یکی از اسطوره‌های این شرکت ژاپنی شده است.
با وجود آن‌که تویوتا سوپرا خودروی چندان گران قیمتی نیست، اما خاص بودن آن، موجب شده تا این کوپه جذاب به کلکسیون بسیاری از مجموعه داران راه پیدا کند. به همین دلیل، مجموعه داران در سایز کوچک، یعنی ماکت بازان نیز ممکن است به خرید این ماکت ماشین علاقمند شوند. برخلاف دنیای واقعی، تویوتا GT86 در دنیای ماکت ماشین به راحتی قابل دسترس نیست. شرکت‌های زیادی امتیاز تولید این ماکت را ندارند و تولیدکنندگانی که ماکت این خودرو را تولید می‌کنند، محصول خود را در تعداد محدودی به بازار عرضه می‌کنند. یکی از بهترین ماکت‌های تویوتا GT86 موجود در بازار، ساخته شرکت آمریکایی – هنگ کنگی اتوآرت است، که البته سابقه ساخت دیگر خودروهای خاص تویوتا، نظیر تویوتا سلیکا را در کارنامه دارد.
نخستین موردی که در برخورد با ماکت ماشین تویوتا GT86 اتوآرت جلب توجه می‌کند، وزن نسبتا زیاد این ماکت است. ماکت تویوتا GT86 از اتوآرت جز تولیدات مشهور این شرکت بوده و پک آن، در حدود دو کیلوگرم وزن دارد. نکته دیگر روش ساخت این ماکت است. تویوتا GT86 اتوآرت به روش دایکست فلزی ساخته شده و برخلاف بسیاری از ماکت‌های این رده قیمتی که از رزین ساخته می‌شوند، قابلیت باز و بسته شدن درب‌ها را دارد، بنابراین می‌توانید تجربه نزدیکی از لمس داشبورد و فضای داخلی آن داشته باشید. این ماکت ماشین در سایز 1:18 ساخته شده که سایز متداول در دنیای ماکت بازی امروز است، بنابراین به راحتی با مجموعه شما هماهنگ خواهد شد.
مجموعه داران حرفه‌ای می‌دانند که ماکت‌های تولید محدود، اعضای باارزش یک کلکسیون را تشکیل می‌دهند که به مرور زمان، بر ارزش آنها افزوده خواهد شد. به ویژه هنگامی‌که این ماکت‌ها ساخته شده توسط تولیدکنندگان مطرح باشند، این ارزش دوچندان نیز خواهد شد. ماکت ماشین تویوتا GT86 اتوآرت نیز از این دسته محصولات است و می‌توانید مطمئن باشید که در گذر زمان، ارزش این ماکت چندبرابر خواهد شد. در حال حاضر تمامی ماکت‌های ساخته شده از تویوتا GT86 اتوآرت به فروش رسیده‌اند، و تنها در سایت‌هایی نظیر آمازون یا eBay می‌توان نسخه‌هایی از آن را پیدا کرد. نکته دیگر، تولید این ماکت در دو نسخه راست فرمان و چپ فرمان است. اگر جستجویی در اینترنت داشته باشید، متوجه خواهید شد که نمونه‌های موجود غالبا چپ فرمان هستند، در حالی‌که نمونه موجود در ماکت بانک ، راست فرمان بوده و از ارزش کلکسیونی بالاتری برخوردار است.

تاريخ: ۱۳۹۹/۲/۲۰

ورود اعضاء

خبرنامه

نظرسنجی

آدرس دفتر مرکزی : مشهد- بلوار قرنی – برج اطمینان – طبقه هفتم - واحد 704
تلفن : 27-05137237726
آدرس دفتر فروش : مشهد- خیابان ملک الشعراء بهار - مقابل استانداری
تلفن : 29-05138530628
پست الکترونیک : info@saymanmehr.com


تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت بازرگانی سایمان مهر آریا (برند سایمان موتورز) می باشد. و هر گونه کپی برداری غیرمجاز پیگرد قانونی دارد.
طراحی و سئوی سایت : سینام - ایرسئو